Přejít na obsah

Recommended Posts

Milí přátelé,

rád bych Vás pozdravil jménem našeho krajanského spolku v Bahrajnu, který jsme před několika týdny s místními krajany založili. Na stránkách MV ČR jsme nalezli seznam krajanských spolků a spřátelených organizací v jednotlivých zemích a byli jsme překvapeni, kolik takových spolků vlastně existuje i v těch nejodlehlejších místech planety.

Naše komunita asi 40 Čechoslováků se v Bahrajnu navzájem objevovala postupně, většina z nás do Bahrajnu přijela za prací ať jako inženýři, letušky či zdravotní sestry. Většinou jsme přijíždeli sami a až postupem času jsme se mnoha náhodnými setkáními propojili v neorganizovanou zato však velmi přátelskou a vzájemně se podporující skupinu.

Jedním z úkolů našeho spolku bylo také vytvoření internetové stránky, která by měla pomáhat jak nám v Bahrajnu mezi sebou navzájem tak i směrem ven všem, kteří se do Bahrajnu chystají, o zemi třeba nic nevědí a kontakt na jakékoli krajany by byl užitečný. Postupně nás napadlo, proč takový prostor nerozšířit i na další země a neposloužit tak existujícím i budoucím komunitám Čechoslováků žijícím na libovolném místě na světě.

Vytvořili jsme tedy komunitní portál www.cechoslovaci.com , který je šitý na míru právě volným či organizovaným československým komunitám, členům, organizátorům, či jen zájemcům o život našich krajanů v zahraničí. Rádi bychom Vás tímto na stránky pozvali a povzbudili k jejich volnému využívaní podle Vašich potřeb.

Stránky umožňují psát diskusní příspěvky, organizovat akce, zasílat soukromé zprávy či hromadná oznámení, připínat obrázky či soubory, spravovat kontakty či podobně.. Jako organizátorům krajanských spolků bychom Vám pak rádi vytvořili diskusní podtémata šitá na míru právě Vašim konkrétním potřebám.

Budeme rádi, když pro Vás a Vaši komunitu bude projekt zajímavý a užitečný a třeba i jeho prostřednictvím se o Vašem životě v zahraničí budeme moci dozvědět něco více. V případě jakýchkoli dotazů se na mne prosím kdykoli obraťte.

Se srdečným pozdravem!

Za Český krajanský spolek v Bahrajnském království

Martin Sviták

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
×
×
  • Vytvořit...