Přejít na obsah

Cyklostezka Mushrif Park


Martin

Recommended Posts

Všem milovníkům pohybu na čerstvém vzduchu bych rád doporučil nově otevřenou cyklostezku v Dubaji v okolí Mushrif Parku.

Mushrif park je znám svým jedinečným charakterem, který je daný jeho na Dubaj poměrně neobvykle kopcovitým terénem, rozsáhlým porostem poměrně starých a vzrostlých stromů a mezi nimi procházející cyklostezkou o délce asi 4.4 km. Mushrif je také rájem ptáků - není zde těžké zahlédnout dudky, papoušky, holuby či menší dravce. Vedle již starší vybavenosti jako jsou bazény, dětská hřiště a podobně, je zde i sídlo jezdeckého klubu The Winners, nedávno otevřené prolézačky pro dospělé Aventura a nejnověji otevřeného planetária (Al Thuraya Astronomy Center).

Nejobvyklejší doprava do parku je autem, platba vstupného 10,- AED za auto se provádí na místě pouze prostřednictví dubajské karty NOL, kterou znáte z placení ve veřejné dopravě / v metru. Existující a mezi místními oblíbená cyklostezka uvnitř parku probíhá zhruba podle diagramu níže:

Mushrif Park - 4km.JPG

Dnes bych se rád více zmínil o nově zprovozněné cyklostezce, která má délku téměř přesně 10km a která vás jistě potěší - ať jste-li cyklisté dospěláci či máte malé děti jako my a hledáte pro ně aktivity na léto - pro naši sedmiletou je večer strávený zde pokaždé zážitek. Abychom se vyhnuli letním dubajským teplotám, osvědčilo se nám začít jízdu v 6 večer a dokončit ji až po západu slunce. Hodí se tak připomenout vybavit se osvětlením na kolo a lahví vody, dobré je mít i zvonek na kolo, protože na stezce patrně nebudete sami. Již si ji oblíbili nejen rekreační cyklisté ale i ambicióznější jezdci, chodci a při průjezdu parkem pak narazíte i na hrající si děti a je dobré jim o sobě moci dát vědět.  

Kudy tedy stezka přesně probíhá? Jak vidět na obrázku dole stezka začíná při severní bráně do parku a objíždí park ze západu podél čtvrti Mirdif (konkrétně podél právě se dokončující novostavby obytného komplexu Mirdif Hills), dále podél čtvrti Shorooq a vrací se do Mushrif Parku z jížní brány. Je zajímavé že při vjezdu do parku po cyklostezce není vyžadováno žádné vstupné.

Mushrif Park - 10km.JPG

Jestliže nemáte v plánu strávit v parku více času a zajímá vás pouze jízda po stezce, pak doporučuji zaparkovat auto před severní branou. Odtud se pak vydat po stezce na sever a pokračovat po ní proti směru hodinovách ručiček. My jsme na ní ocenili kvalitní asfalt, výborné osvětlení a značení, náš oblíbený úsek je podél čtvrti Shorooq, kde se nabízí jak dlouhé průhledy na duny a údolí parku tak výhledy do ulic a vilek čtvrti  Shorooq. 

IMG-3748.jpg

Do parku se tak vrátíte jižní branou, za kterou se můžete rozhodnout zda k severní bráně vydáte parkem buď po směru hodinových ručiček jako na mapce nahoře (zde je klidný a plochý terén, budete míjet Aventuru s občerstvením) anebo proti směru hodinových ručiček přes náročnější táhlý kopec, zato s výhledy na Mushrif Park, odměnou vám při této volbě může být pohled na planetárium (či jeho návštěva) nebo při troše štěstí na jezdce na koních, kteří jsou právě na večerní projížďce pouští.

Mushrif Park - Ane.jpg

 

Pro nás je tento výlet pokaždé zážitkem a na Dubaj poměrně neobvyklým výletem v přírodě, který rádi doporučujeme dál. 

Budeme rádi, když potěší i vás a budete-li chtít ozvěte se s vašimi dojmy a zážitky :)

 

Poloha parku v rámci Dubaje:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Martin upravil nadpis u Cyklostezka Mushrif Park
  • Odpovědi 0
  • Založeno
  • Poslední odpověď

Nej autoři v tématu

Nej dny

Nej autoři v tématu

Obrázky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...