Přejít na obsah

Jak si založit blog?


Jan Pražák

Recommended Posts

Ahoj Honzo,

diky za dotaz, odpoved na nej je trochu obsirnejsi. System blogu prosel urcitou promenou a docasne jsme jej zneprisupnili pro zadavani novych prispevku, Hned vysvetlim proc.

Cechoslovaci.com jsou strankami venovanymi Cechoslovakum zijicim v zahranici. Kazdemu statu je zde venovane diskusni forum tak, aby si krajane se zajmem o kazdou konkretni zemi mohli na jednom miste vyhledat informace pohromade na jednom miste. Kazda zeme ma zaroven - a zatimco ta zije svym vlastnim zivotem, promitaji se do ni automaticky i vsechny prispevky z fora dane zeme zde na Cechoslovacich. (Snad to nezni moc slozite :)) . Vyhodou ze, ze zijete-li nahodou rekneme v Saudske Arabii a na Facebooku se stanete fanouskem facebookove stranky krajanu zijicich v Saudske Arabii, bude se Vam automaticky promitat veskery obsah odsud z Cechoslovaku a to vcetne saudskych diskusi i akci v saudskem kalendari.

Blog, jsme zalozili jeste pred touto spolupraci s Facebookem a ctenari si do nej psali sve denicky ze zemi, kde zili. Problem byl ovsem ten, ze prispevky blogu nemohly byt technicky nijak 'sprazeny' s konkretni zemi, ktere se mely tykat a tak fanouskum na Facebooku unikaly. Abychom tedy fanousky na Facebooku neochudili o obsah z blogu, jeho jednotlive prispevky jsme prevedly na prispevky do for jednotlivych zemi. Tak se napriklad Alencin presunul do diskusniho fora o Jordansku. (a hned se objevil vsem fanouskum Jordanska na Facebooku) a zaroven byl z Blogu smazan.

Prizname se, ze ted se nachazime na jakemsi rozcesti v premysleni jak s Blogy dal. Jiste v nich muze zustat blog redakce, ktera tak bude oznamovat novinky stranek. Co ale ctenari? Chtel-li bys psat o zkusenostech ze zivota z konkretni zeme, muzes tak nyni ucinit ve svem vlakne, ktere si zalozis v diskusnim foru dane zeme. Budes tak mit jistotu, ze se o nem dozvi promitnutim do facebookove stranky dane zeme mnohem vice ctenaru.

Ozvi se, prosim, pripadne a napis jak bys rad blog vyuzival, treba se nam podari najit nejake dalsi reseni, jak vyjit ze soucasne situace, uvedomujeme si, ze blogy maji svoje vlastni kouzlo, na Facebook je ale zatim promitnou neumime, mozna by slo vedle blogu je pokazde i zkopirovat do daneho fora, to je mozne, ozvi se , prosim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Martine,

asi bude nejlepší, když vysvětlím svůj záměr, abys mohl posoudit, zda je pro Cechoslovaci.com zajímavý. Před nějakou dobou jsem si založil blog na idns.cz a začal jsem psát články různého zaměření, převážně fejetony "ze života" a různá humorná povídání, samozřejmě amatérsky. Byl jsem mile překvapen poměrně velkým počtem pozitivních ohlazů z řad lidí našich krajanů, žijících v zahraničí, a tak mě napadlo, že ač člověk, který žije v Česku, bych mohl prostřednictvím nějakých krajanských stránek oslovit blogem více takových čtenářů. Nalezl jsem tedy Cechoslovaci.com, a dále už to znáš. Je to dáno také tím, že tématika krajanů mě osobně dosti oslovuje, v rodině jsem měl několik příbuzných, kteří byli nuceni utéct před komunizmen a nyní jsem v občasném kontaktu s jejich dětmi.

Přeji hezký den, Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Honzo,

díval jsem se na Tvoje košaté dílo a přemýšlel, přemýšlel.. Jedná se o obecně zaměřenou prózu a poezii, která přestože by mohla být čtena našimi čtnáři v zahraničí, ti si ji sami již teď mohou najít na Idnes a tak není důvod je zde opakovat. Na druhou stranu měl-li bys chuť začít psát trochu více se zaměřením právě na ně - třeba zamyšlení o životě v cizí zemi, zamyšlení o kultuře, o jazyku, vzdálenosti atd, zkrátka o něčem, co se třeba našincům v cicích zemích honí hlavou.. to by, myslím, mohlo být něco, co by na Čechoslováky patřilo. My tedím zatím Blog zapojujeme a budeš-li chtít, můžeš si svůj kdykoli založit kliknutím na Blogy / Založit Blog.

Zatím ahoj!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Martine,

asi máš pravdu, jediný z mých dosavadních článků, který by si možná zasloužil uveřejnění i zde je "Dovnitř nebo napovrch?" Ostatní s danou tématikou moc nesouvisejí. Mohl bych to udělat, aby se ukázalo, zda o něj budou mít čtenáři zájem a pokud ano, mohl bych obšas napsat nějaký podobně zaměřený. Jenže ono to nejde, když zadám http://www.cechoslovaci.com/blogs/ tak volbu založení blogu nevidím. Buď špatně koukám nebo je tam nějaký technický problém. Nicméně nerad bych se nějak vnucoval, tak si tím nepřidělávej práci.

Přeji hezký den, Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...