Přejít na obsah

Omezení fotografování v Kuvajtu

Recommended Posts

Ahoj , přeposílám lámaný překlad článku, na který jsem narazil, nevím, jestli zákaz již byl schválen, ale vypadá to, že ano.  Článek vyšel na serveru Kuwait Times.

"Poté, co v Kuvajtu tři ministerstva zakázala fotografování digitálními zrcadlovkami na veřejnosti, láme si většina mladých Kuvajťanů hlavu nad tím, co budou se svými aparátY dělat, když je nemohou používat na veřejnosti a proč se takové opatření vůbec prosadilo. Ministerstvo informatiky, Ministerstvo sociálních věcí a Ministerstvo financí se nedávno shodla na tom, že fotografování zdcadlovkami by se mělo využívat jen v žurnalistice. Fotografování na ulicích a v nákupních centrech je tak zakázáno.

Většina Kuvajťanů nechápe, jak ministerstva mohla k takovému rozhodnutí dojít, když digitální fotoaparáty a mobilní telefony mají v podstatě stejné schopnosti. Možná proto, že země se příliš neúčasní uměleckého dění a prezentace fotografování jako koníčka je pro řadu lidí nepřesvědčivá. Při používání velkých digitálních fotoaparátů může kolemjdoucí napadnout, jestli se třeba nepoužívají za nějakým podezřelým účelem.

Mohammed Al-Eisa, který si vybral fotografování za koníčka před více než 10 lety, řekl, že se rozhodl fotografovat zvířata nebo zátiší, protože těm nevadí, že jsou fotografována. "Problémy při focení jsem měl od prvního dne, kdy jsem si fotoaparát pořídil," uvedl Mohammed.

Velká zrcadlovka v praxi lidi spíše znepokojuje. Fotografování cizince by se lidem jevilo mnohem přijatelnější při používání nenápadného aparátu nebo mobilu. Mariam Al-Fodiry potvrzuje, že se setkala s podobnými problémy a že to, že je dívka, jí situaci nijak neulehčilo.  V některých případech tomu bylo spíše naopak. Po všech mých problémech při fotografováním jsem o přeorientování se na abstraktní fotorgafii a fotografování krajiny také uvažovala."

Majed Al-Saqer potvrzuje, že ho někdy lidé zastavují na ulici, když sedí v autě se svojí zrcadlovkou, jako kdyby se snad s ní chystal někoho zabít. Řekl, že neví, co vadí, jestli to, že se lidé chtějí fotit navzájem nebo velikost fotoaparátu."

http://www.kuwaittim...id=MzAwMTg4ODg1

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
  • Odpovědi 0
  • Založeno
  • Poslední odpověď

Nej autoři v tématu

Nej dny

Nej autoři v tématu

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Vytvořit...