Přejít na obsah

redakce

Redakce
 • Počet příspěvků

  1 076
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dní od ocenění

  8
 • Země

  Česká republika

Vše od uživatele redakce

 1. Milí přátelé, Rádi bychom Vám představili nový modul Čechoslováků - Adresář stránek. Obraceli jste se na nás v minulosti s žádostí o uveřejnění odkazů na stránky Vašich aktivit v zahraničí - ať už na blogy, spolky, sdružení nebo Vaše firmy či služby. Dnes představujeme modul, který Vám právě toto umožní, pojďme se spolu podívat na jeho možnosti: Hlavní stránka odkaziště je zobrazena na obrázku níže. Do horní lišty se promítají náhledy na Vaše nejnovější odkazy, napravo naleznete jednotlivé kategorie odkazů, dole pak kategorie ve větším detailu včetně recenzí ostatních uživatelů: Jak si založit inzerát vlastní? 1. Pro uložení Vašeho odkazu klikněte na modré tlačítko Přidat Odkaz 2. Budete vyzváni na zvolení kategorie, do které odkaz patří. Založili jsme kategorie pro jednotlivé státy (nebo kontinenty) a také kategorii věnovanou "Všem zemím". (sem mohou patřit odkazy na společná témata jako jsou např. bilingvní výchova dětí, daňové poradenství pro expaty a podobně) 3. V posledním kroku zadáte podrobnosti odkazu - zde prosím uveďtě název odkazu, jeho internetovou adresu a popis. Ostatní informace jsou doplňující. 4. Nakonec kliněte na modré tlačítko Odeslat. Od této chvíle je odkaz aktivní a dostupný všem uživatelům, ti na něj mohou nejen kliknout a přenést se tak na Vaše stránky, ale též jej ohodnotit, případně přidat recenzi a poskytnout Vám tak zpětnou vazbu. Coby majitelé odkazu si jej v budoucnosti můžete kdykoli upravovat kilknutím na odkaz Akce z odkazem (naleznete jej pod odkazem). Co zde jednotlivé možnosti znamenají? 1. Nahlásit - zde můžete upozornit na odkazy ostatních redakci v případě že si například všimnete závadného obsahu 2. Upravit - zde si můžete upravovat všechny podrobnosti odkazu 3. Generovat náhled - náhledy na vaše stránky jsou generovány automaticky. V případě, že byste si je přáli čas od času aktualizovat, zvolte tuto volbu, obrázek náhledu bude znovu automaticky vygenerován 4. Nahrát vlastní náhled - V případě že byste si přáli k odkazu nahrát náhled vlastní, můžete tak učinit prostřednictvím této volby. Jaké odkazy do adresáře patří a jakým se vyhnout? Zde se pozastavme u základních pravidlech zakládání odkazů. Stránky mají sloužit krajanům v zahraničí v jejich pozici, ve které často vyžadují specifické služby, či informace. Při zakládání odkazů se prosím ujistěte, že odkaz je cílený právě na krajany v zahraničí. 1. Příklady vhodných odkazů: Zastupitelské úřady, krajanské spolky, překladatelské služby na místě vhodné pro krajany v dané zemi, stránky o bilingvní výchově, nabídka výuky češtiny na dálku, nabídka jakýchkoli služeb krajanů v daném místě pro ostatní tamní krajany a tak podobně.. 2. Odkazy kterým se vyhnout: Produky a služby v ČR, které jsou určeny jako spotřebitelům v ČR tak i v zahraničí (například odkaz na nově vyšlou knihu v ČR) A tím jsme se dostali ke konci našeho úvodu. Budeme-rádi, když Vám bude služba užitečná a budeme se těšit na Vše odkazy či recenze. V případě jakýchkoli dotazů se prosím ozvěte.
 2. Nebylo by krásné, kdyby si před svojí cestou do neznámé země mohl každý zakoupit mapu Čechoslováků ve světě, nalistovat si kýženou zemi a najít si tak v ní ještě před cestou přátele? Taková mapa nyní existuje a i s Vaší pomocí se může stát skvělým místem, které může pomáhat ostatním i nám samotným. Sám si vzpomínám, jak jsem před léty přijel na pracovní pobyt do Bahrajnu, s jehož polohou na mapě jsem si, přiznám se, původně nebyl ani jistý. Až po roce pobytu jsem zcela náhodou zaslechl na ulici češtinu a poznal tak první krajany, kteří v zemi žili již delší dobu. Ukázalo se, že takto nás o sobě nevědělo asi padesát. Časem jsme se propojili a vzniklá přátelství dala našemu pobytu zcela nový rozměr. Budete-li mít chuť, pojďte s námi myšlenku Mapy Čechoslováků ve světě podpořit. Coby přihlášení uživatelé máte nyní možnost v modulu Mapa přidat svoji polohu kliknutím na tlačítko 'Přidat polohu' umístěné nad mapou v pravé horní části. Adresa může být obecná (např. Manama, Bahrain) nebo konkrétní (např. 110 Customs Street West, Auckland, New Zealand). Po uložení Vaší polohy na mapě přibyde nová vlaječka, která o Vás dá vědět ostatním. Vlaječky na mapě jsou trojího druhu: modrá s domečkem ukazuje polohu Vaši, zelená polohu Vašich kamarádů, které jste si přidali do profilu zde na Čechoslovácích a červená polohu všech ostatních. Vlaječkou se můžete prokliknout až na profil jednotlivých uživatelů a ty pak kontaktovat třeba soukromou zprávou. Polohu lze kdykoli libovolně upravovat či mazat. Budeme rádi, když pro Vás bude služba užitečná a pomůže Vám najít cestu k novým kamarádům.
 3. Náš pobyt v zahraničí usnadňují nejen rady od zkušenějších krajanů, kteří v dané zemi působí déle, ale i možnost něco rychle sehnat, vyměnit, nabídnout nebo prodat. Může to být nábytek, kterého se druzí krajané zbavují, potřeba sehnat spolubydlícího do podnájmu, nabídka svých fotografických služeb – vše to, k čemu by se nejlépe hodilo zadání inzerátu. Právě inzertní modul Čechoslováků bychom dnes rádi představili - všem přihlášeným uživatelům je k disposici z horní lišty a nabízí zdarma kompletní obsluhu inzerátů vlastních i interakci s inzeráty ostatních krajanů. Obrázek 1. Na obrázku č. 1 je vidět hlavní stránka inzertního modulu. V levém sloupci je seznam jednotlivých světadílů a států v nichž žijeme s počtem odpovídajících inzerátů. Po prokliknutí se do požadovaného státu pak v pravé části uvidíme seznam aktivních inzerátů se základními údaji. Z této obrazovky také můžeme zadávat nové inzeráty vlastní kliknutím na odkaz Přidat inzerát v pravé horní části obrazovky. Obrázek 2. Na obrázku č. 2 vidíme obrazovku po prokliknutí se na jednotlivý inzerát. V případě, že se jedná o náš vlastní, bude se nám hodit tlačítko Upravit položku, tato volba nám umožní upravit veškeré podrobnosti o našem inzerátu. V případě, že inzerát již není aktuální, položku můžeme smazat. Hodit se nám také bude možnost inzerát sdílet, viz malé ikonky uprostřed stránky, a to buď na sociálních sítích jako je facebook, nebo můžeme inzerát poslat emailem přátelům, vytisknout si nebo uložit na disk. V případě, že se díváme na inzerát někoho druhého, můžeme autora inzerátu oslovit kliknutím na odkaz Kontaktovat autora přímo. V případě dotazů k inzerátu můžeme kliknout na Otázky a položit veřejný dotaz týkající se inzerované položky. Autor inzerátu bude na dotaz automaticky upozorněn a bude moci veřejně odpovědět. Budeme rádi, když pro inzertní modul naleznete ve Vašich krajanských komunitách uplatnění a bude Vám dobře sloužit, budete-li mít k němu jakékoli dotazy, rádi je zodpovíme. Hodně úspěchů!
 4. S rozšířením facebooku, který se stal součástí života asi většiny z nás, jsme se rozhodli věnovat každé zemi světa vlastní facebookovou stránku, která se může stát dobrým pomocníkem v našem životě v zahraničí. Stačí se stát jejím fanouškem a rázem se tak propojit s ostatními krajany v dané zemi. Přes facebookovou stránku naší konkrétní země můžeme poznávat nové kamarády, radit si i sledovat nebo plánovat dění v místní československé komunitě. Na rozdíl od ostatních facebookových stránek jsou tyto dále napojeny na své mateřské Čechoslováky.com, odkud se do nich automaticky promítají novinky diskusních fór, kalendáře akcí i inzerátů konkrétní země. V seznamu níže naleznete země, pro které jsme již facebookové stránky vytvořili a postupně jej budeme rozšiřovat i o další státy a významná města. Budete-li chtít, zaleťte se podívat na Mauritius, kde žije naše milá Sawmy nebo do Bahrajnu, kde se chystáme na koncert Andrea Bocelli. emoticons/default_smile.png Afrika Alžírsko Egypt Keňa Libye Mauritius Seychely Súdán Tunisko Zimbabwe Asie Ázerbajdžán Čína Filipíny Indie Indonésie Japonsko Kazachstán Mongolsko Singapur Thajsko Turecko Vietnam Austrálie a Oceánie Austrálie Nový Zéland Blízký Východ Bahrajn Irák írán Izrael Jordánsko Kuvajt Katar Libanon Omán Saúdská Arábie Spojené arabské emiráty Sýrie Evropa Belgie Bosna a Hercegovina Bulharsko Černá Hora Dánsko Estonsko Finsko Francie Chorvatsko Irsko Island Itálie Kypr Lichtenštejnsko Litva Lotyšsko Lucembursko Maďarsko Makedonie Malta Moldavsko Monako Německo Nizozemsko Norsko Polsko Portugalsko Rakousko Rumunsko Rusko Řecko San Marino Slovensko Slovinsko Srbsko Španělsko Švédsko Švýcarsko Ukrajina Velká Británie Jižní Amerika Argentina Brazílie Chile Peru Střední Amerika Guatemala Kuba Severní Amerika Kanada Mexiko Spojené státy americké Budeme rádi, když Vám facebookové stránky pomohou ve Vašem životě v cizí zemi a služba pro Vás bude užitečná. Hodně štěstí!
 5. Milí přátelé, Rádi bychom Vám představili nový modul Čechoslováků - Adresář stránek. Obraceli jste se na nás v minulosti s žádostí o uveřejnění odkazů na stránky Vašich aktivit v zahraničí - ať už na blogy, spolky, sdružení nebo Vaše firmy či služby. Dnes představujeme modul, který Vám právě toto umožní, pojďme se spolu podívat na jeho možnosti: Hlavní stránka odkaziště je zobrazena na obrázku níže. Do horní lišty se promítají náhledy na Vaše nejnovější odkazy, napravo naleznete jednotlivé kategorie odkazů, dole pak kategorie ve větším detailu včetně recenzí ostatních uživatelů: Jak si založit inzerát vlastní? 1. Pro uložení Vašeho odkazu klikněte na modré tlačítko Přidat Odkaz 2. Budete vyzváni na zvolení kategorie, do které odkaz patří. Založili jsme kategorie pro jednotlivé státy (nebo kontinenty) a také kategorii věnovanou "Všem zemím". (sem mohou patřit odkazy na společná témata jako jsou např. bilingvní výchova dětí, daňové poradenství pro expaty a podobně) 3. V posledním kroku zadáte podrobnosti odkazu - zde prosím uveďtě název odkazu, jeho internetovou adresu a popis. Ostatní informace jsou doplňující. 4. Nakonec kliněte na modré tlačítko Odeslat. Od této chvíle je odkaz aktivní a dostupný všem uživatelům, ti na něj mohou nejen kliknout a přenést se tak na Vaše stránky, ale též jej ohodnotit, případně přidat recenzi a poskytnout Vám tak zpětnou vazbu. Coby majitelé odkazu si jej v budoucnosti můžete kdykoli upravovat kilknutím na odkaz Akce z odkazem (naleznete jej pod odkazem). Co zde jednotlivé možnosti znamenají? 1. Nahlásit - zde můžete upozornit na odkazy ostatních redakci v případě že si například všimnete závadného obsahu 2. Upravit - zde si můžete upravovat všechny podrobnosti odkazu 3. Generovat náhled - náhledy na vaše stránky jsou generovány automaticky. V případě, že byste si je přáli čas od času aktualizovat, zvolte tuto volbu, obrázek náhledu bude znovu automaticky vygenerován 4. Nahrát vlastní náhled - V případě že byste si přáli k odkazu nahrát náhled vlastní, můžete tak učinit prostřednictvím této volby. Jaké odkazy do adresáře patří a jakým se vyhnout? Zde se pozastavme u základních pravidlech zakládání odkazů. Stránky mají sloužit krajanům v zahraničí v jejich pozici, ve které často vyžadují specifické služby, či informace. Při zakládání odkazů se prosím ujistěte, že odkaz je cílený právě na krajany v zahraničí. 1. Příklady vhodných odkazů: Zastupitelské úřady, krajanské spolky, překladatelské služby na místě vhodné pro krajany v dané zemi, stránky o bilingvní výchově, nabídka výuky češtiny na dálku, nabídka jakýchkoli služeb krajanů v daném místě pro ostatní tamní krajany a tak podobně.. 2. Odkazy kterým se vyhnout: Produky a služby v ČR, které jsou určeny jako spotřebitelům v ČR tak i v zahraničí (například odkaz na nově vyšlou knihu v ČR) A tím jsme se dostali ke konci našeho úvodu. Budeme-rádi, když Vám bude služba užitečná a budeme se těšit na Vše odkazy či recenze. V případě jakýchkoli dotazů se prosím ozvěte.
 6. FACEBOOKOVÁ STRÁNKA KRAJANŮ V NIZOZEMSKU Informace MZV ČR Předpokládaný počet krajanů cca 3.000 osob. Oficiální nizozemské statistiky neobsahují údaje o původu imigrantů. STICHTING TSJECHEN EN SLOWAKEN IN NEDERLAND (Spolek Čechů a Slováků v Nizozemsku) Kontakt na bývalou předsedkyni: Líba van Dijk-Lisová, e-mail: l.vandijk19@chello.nl Poznámka: Spolek po 15 letech existence ukončil dne 12. června 2004 svou činnost i vydávání občasníku Nizozemské listy. Zájemci budou dále pokračovat v kulturní a propagační činnosti v rámci společnosti VNTS (viz níže, jedná se o společnost nizozemských přátel ČR a SR, mezi členy jsou i krajané). STICHTING C/S SYMPOSIUM (Nadace C/S Symposium) (založena 26. června 1987) Middelstraat 11 Weert 6004 BG Tel./fax: +31/495/536375 Předseda: Dr. Josef Hrouda (tel.: +31/23/558 3010) Výkonná místopředsedkyně: Věra Pokorny-Scheufler, e-mail: pokosch@planet.nl Internetová stránka: www.cssymposium.net Zaměření: Nadace každoročně organizuje symposium k česko-nizozemským vztahům. VNTS - VERENIGING VRIEDEN NEDERLAND - TSJECHIE&SLOWAKIJE (Sdružení přátel Nizozemsko - Česko&Slovensko) /založeno v roce 1984/ Avenue Concordia 61 3062 LC Rotterdam Tel.: +31/(0) 10 4129327 Předseda: Rudy van Leussen Tajemník: Bert Marcus Tiskový orgán: AHOJ (měsíčník), redaktor Paulien Plaisier, e-mail: paulien@vnts.nl Internetová stránka: www.vnts.nl Další adresy - specializované instituce: ČESKÉ CENTRUM HAAG Informační a kulturní středisko ČR Paleistraat 4 2514 JA Den Haag Detašované pracoviště v Rotterdamu: Westersingel 9 3014 GM Rotterdam Tel.: +3170/356 1477, e-mail: cchaag@czech.cz Internetová stránka: www.czechcentres.cz/hague ČESKÉ CENTRUM V AMSTERDAMU - Czech Tourism WTC Strawinskylaan 517 1077 XX Amsterdam Tel.: +3120/575 3014, fax: +3170/575 3015 CZECH TRADE OFFICE ROTTERDAM H.Van der Mark (krajanka) Beurs World Trade Center Beursplein 37 3001 DA Rotterdam Tel.: +3110/2052470, fax: +31104055645, rotterdam@czechtrade.cz Internetová stránka: http://www.czechtrade.nl PLUH Literární organizace podporující překládání a vydávání českých autorů v Nizozemsku a Belgii. Lange Vonder 90 1035 JZ Amsterdam Fax: +31/20 337 26 76, e-mail: info@pluh.org Internetová stránka: www.pluh.org Kontakt: Edgar de Bruin, Magda Hüblová STICHTING COMENIUS MUSEUM (NADACE MUZEA KOMENSKÉHO V NAARDENU) Klosterstraat 33 1411 RS Naarden Tel.: 035/6943 045, fax: 035/694 1949, e-mail: infor@comeniusmuseum.nl Předseda: J. C. van Oostveen V nadaci působí dobrovolníci z řad krajanů. Partnerské organizace v ČR: NE-BE (Společnost pro šíření vlámské a nizozemské kultury) Bořivojova 54 130 00 Praha 3 Tel./fax: 226 276 819, e-mail: ne-be@post.cz SEVERSKÁ SPOLEČNOST Hornoměcholupská 42 102 00 Praha 10 Tel.: 284 862 207 nebo 603 829 649 Předsedkyně: Marta Janíková, tel. 603 829 649, e-mail: predseda@severskaspolecnost.cz Tajemník: Michal Stanovský, tel. 603 538 168, e-mail: stanovsky@severskaspolecnost.cz Internetová stránka: www.severskaspolecnost.cz E-mail: info@severskaspolecnost.cz Publikační činnost: Zpravodaj Severské společnosti
 7. FACEBOOKOVÁ STRÁNKA KRAJANŮ VE SLOVINSKU INFORMACE MZV ČR Podle výsledků posledního sčítání obyvatelstva z roku 2002, které nám poskytlo velvyslanectví ČR v Lublani (ljubljana@embassy.mzv.cz ), se hlásí k české národnosti 273 osoby, tj. 0,01% z celkové slovinské populace. Toto číslo zahrnuje jak slovinské občany české národnosti, tak občany se státní příslušností ČR. Proti předchozímu sčítání z roku 1991, kdy bylo podchyceno 315 osob, je to pokles o 42 osoby. SLOVINSKO-ČESKÁ LIGA V MARIBORU Založena roku 1996. Předsedkyně: pí. Eva Dvořáková, Marčičeva 2 2000 Maribor
 8. FACEBOOKOVÁ STRÁNKA KRAJANŮ V LIBANONU Informace MZV ČR: ASOCIACE ABSOLVENTŮ VYSOKÝCH ŠKOL ČR A SR V LIBANONU Asociace sdružuje cca 400 absolventů českých a slovenských vysokých škol a cca 100 krajanek. Předseda: Dr. Abdulhamid Hachicho Adresa: Furn el-Chebak, Garios Center (5th floor), Bejrút, Libanon e-mail: ahhachicho@hotmail.com (případně nassarovci@gmail.com) E-mail: president@czechandslovakabsolvent-lb.org Internetová stránka: www.czechandslovakabsolvent-lb.org
 9. FACEBOOKOVÁ STRÁNKA KRAJANŮ V SÝRII Informace MZV ČR: Podle odhadu Velvyslanectví ČR v Damašku žije v Sýrii cca 350 českých krajanek. Krajanský spolek Damašek I. Hana Khouderová P.O.Box 8161, Damascus, tel.: +963 11 441 17 82 Krajanský spolek Damašek II. Věra Ocké Mobil.: +963 933 454 582, e-mail: cksD2@centrum.cz Jitka Hajjar - Péčová Mobil.: +963 933 638 827 Krajanský spolek Aleppo Jana Halissová Station Baghdad, 42 Bináed Awkaf Building., Aleppo, tel.: +963 21 222 59 53 Krajanský spolek Homs Zuzana Dahmanová Ghazi Str., Homs, tel.: +963 31 42 12 50 Krajanský spolek Lattakia Vedoucí spolku: Jiřina Kayalová Tel.: +963 41 47 35 86, mobil: +963 933 230 718, e-mail: jirina.kayalova@centrum.cz
 10. FACEBOOKOVÁ STRÁNKA KRAJANŮ V MOLDAVSKU INFORMACE MZV ČR Krajanská komunita v obci Holuboje (Huluboaia) je v kompetenci Velvyslanectví ČR v Kišiněvě (e-mail: chisinau@embassy.mzv.cz). Počet krajanů je odhadován přibližně na 500. Asociaţia Obştească Novograd - Český spolek NOVOHRAD Počet členů: 280 Předseda: Ivan Lauda MD - 3920, raion Cahul, satul Huluboaia Republica Moldova Kontakt: tel. +373 299 76 146
 11. FACEBOOKOVÁ STRÁNKA KRAJANŮ NA KYPRU Informace MZV ČR: Na Kypru podle odhadu zastupitelského úřadu žije cca. 500 krajanů. Zatím jediný krajanský spolek organizuje zhruba 4 setkání do roka. Každoročně se koná setkání krajanů a přátel České republiky na rezidenci velvyslance ČR. CELOKYPERSKÝ SVAZ KRAJANŮ A PŘÁTEL ČESKÉ REPUBLIKY Předseda: Panikos Panayiotou E-mail: panpanet@cytanet.com.cy Tel: 00357/ 99400958 Adresa: P.O.Box 54056, 3720, Limassol Místopředseda: Koullis Kyriakou Tajemník: Zuzana Zamarovská Hadjihambi, zuzanaz@cytanet.com.cy Pokladník: Dagmar Georgiadou Nikósie Předseda: Koullis Kyriakou Tajemník: Hana Kyriakou, 00357/ 99560803 Pokladník: Lenka Panayi Limassol a Pafos Předseda: Zuzana Zamarovská Hadjihambi Tajemník: Arete Gregoriou Pokladník: Iveta Christoforou Larnaka Předseda: Euthimios Strouphos Tajemník: Georgios Antoniou Pokladník: Zdena Akritas
 12. FACEBOOKOVÁ STRÁNKA KRAJANŮ V ESTONSKU INFORMACE MZV ČR: Podle poznatků zastupitelského úřadu nejsou v teritoriu žádní krajané, existuje zde jen neformální sdružení přátel ČR. ČESKÁ SPOLEČNOST (TŠEHHI SELTS) - neformální sdružení přátel ČR 75501 Saku, p/k 22 E-mail: ago.vilo@mail.ee Předseda: Ing. Ago Vilo Další instituce: ESTONSKO-ČESKÁ OBCHODNÍ KOMORA (Estonian-Czech Chamber of Commerce and Industry) Punane 42-311 Tallinn, Estonia Tel.: +372/6112 744, e-mail: b_and_s@stv.ee, info@basdata.com, www.basdata.com Internetové stránky: www.allczechia.info, www.estonianpages.com  
×
×
 • Vytvořit...