Jump to content
  • entries
    9
  • comments
    9
  • views
    25,558

Bahrajnskému sexshopu se daří, chce dobýt další muslimské země

Sign in to follow this  
Alena Tabet

1,808 views

Tak tohle pisou na IDnes. A kdo z nas vi, kde ten obchod je?

-------------------------------------------------------------

http://ekonomika.idn...-zahranicni_spi

10. června 2010 15:40

Matka tří dětí Khadija Ahmedová má problém. Před dvěma lety si otevřela v Bahrajnu první muslimský sexshop a dnes má tolik zboží, že ho už nemá kam dát. Vášeň rozněcující prádlo, erotická pouta či masti prodlužující rozkoš tak chce nebízet v dalších muslimských zemích - Dubaji a Libanonu.

Důvod je jednoduchý, regály jejího malého obchodu v hlavním městě Bahrajnu Manámě už přetékají, a tak je čas se poohlédnout po místě, kde by našla nové spokojené zákazníky.

Ti za ní zatím proudí z řady zemí Perského zálivu. Bahrajnské království je totiž považováno za jedno z nejliberálnějších míst v regionu. Země například povoluje prodávat alkohol v barech či specializovaných obchodech, a tak do tohoto ostrovního státu o víkendech proudí davy Saúdů, Katařanů či Kuvajťanů, kteří by si ve své zemi popíjet alkohol dovolit nemohli.

JB33b0b4_profimedia_0071408100.jpg

Nabídka bahrajnského sexshopu.

A když už popíjejí alkohol, rádi se zastaví také v obchodě s erotikou, který je v Perském zálivu patrně jediným podobným obchodem. Saúdové a obyvatelé Spojených arabských emirátů jsou podle Ahmedové jejími velmi častými klienty. Zboží si mohou objednat také po internetu.

"Někdy jdu s bratrem doručit těmto zákazníkům zboží osobně, ale jen objednávky nad 400 dolarů (zhruba 8 600 Kč)," řekla agentuře Reuters majitelka obchodu oděná v tradičním muslimském oděvu zahalujícím celé tělo kromě tváře.

Ale pozor. Sexshop v muslimském pojetí je něco jiného než obchod s erotickým zbožím v Evropě. Především je určen jen sezdaným párům. "Obchod jsem si otevřela proto, abych pomáhala manželstvím, jejichž vztah trpí tím, že věnují malou pozornost intimní oblasti," řekla Ahmedová serveru arabienbusiness.com.

Regály jejího obchodu jsou zaplněny především barevným spodním prádlem, které je k dostání i v řadě běžných módních obchodů, či mastmi a masážními oleji, které jsou v nabídce lékáren. E-shop navíc nabízí i zcela výpravné večerní šaty či přezůvky. Z erotických pomůcek lze v obchodě sehnat například pouta či důtky, ale například vibrátory ne, protože zobrazovat intimní detaily těla islám zakazuje.

Obchod matky tří dětí je tak ve srovnání s evropskými sexshopy velmi umírněný, přesto Ahmedová musí od otevření svého podniku čelit často kritice konzervativních muslimů.

Celníci jí čas od času odmítají vydat dovážené zboží a spor o to, co je možné v Bahrajnu prodávat, ji nakonec dostal před soud. Ahmedová se totiž s jedním celníkem pohádala poté, co jí odmítl vydat zásilku masážních pomůcek a vibrační prsteny. Celník ji zažaloval za urážku a 15. srpna proběhne soud.

"Jsou to omezení lidé... nebo možná jen závidí," okomentovala pro Retuers celý případ Ahmedová.

Sign in to follow this  


1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...