Přejít na obsah
Martin

Adventura Park zprovozněn

Recommended Posts

Martin    11

Ahoj všem v Dubaji a především obyvatelům čtvrtí přilehlých k parku Mushrif! 

Bydlíte-li v Mirdif, Mizhar či Shorooq, jistě Vás potěší, že v Mushrif parku byla otevřená nová atrakce a sice Adventura Park - atrakce pro odreagování a protažení se i trochu adrenalinu. Visuté prolézačky včetně zipline jsou již zprovozněny a stojí za návštěvu.

Podrobnosti atrakce jsou na adrese zde: http://www.aventuraparks.com

Adventura Park.jpg

Zdroj fotografie a více o atrakci na The National

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

• Podobné příspěvky

• Od Martin
      Ahoj všem, 
      rád bych se dnes podělil o zajímavou službu Udrive, která byla v Dubaji zprovozněna, kterou jsem dnes poprvé vyzkoušel a která mi přijde revoluční a velmi praktická. Jmenuje se Udrive.
      Jedná se o moderní alternativu taxislužby, kdy ovšem řídíme sami auto, které si v naší blízkosti vyhledáme na mapě v aplikaci telefonu. Po odřízení auto zase zanecháme v cíli naší cesty a poplatek se nám strhne z účtu.
      Hlavní výhody :
      Cesta vyjde i 3x levněji než běžné taxi, konkrétně 0.5 AED / minutu (viz ceník) Auto řídíme sami, a z toho plynoucí pohodlí, zastavení, pozastavení, plánování delšího výletu Pohodlí 'objednání' vozu v případě, že je v naší blízkosti. Nevýhody :
      Není zaručené, že auto je zrovna tam, kde bychom si ho zrovna přáli mít (např. ráno u domu a večer u práce) a tak někdy zůstaneme odkázáni na taxi Některé oblasti (třeba okrajové čtvrti Dubaje) jsou méně pokryté něž jiné, což pramení podobně jaku u taxi z přirozené poptávky  Zajímavosti:
      Benzín je při dočerpání na stanici zdarma, je jen povinností řidíče ho dotankovat v případě, kdy hladina klesne pod určitou hranici Při doporučení nového klienta, získá uživatel kartu, která mu usnadní odemykání / zamykání vozu (jinak je třeba to provést přes mobilní aplikaci) Pocit kdy přistupujeme k cizímu vozu bez klíčů a bez peněz, nastoupíme a řídíme (je asi něco co našim dětem bude běžné?) A jak to tedy dnes probíhalo v mém případě?
      Kolega v práci, který nemá vlastní auto, mi o službě před časem nadšeně vyprávěl a jistě ve mne hned zažehnul jiskru zájmu. Těšil jsem se, až si službu vyzkouším v době, kdy půjde moje auto do servisu. To se stalo dneska a tak jsem si:
      Založil účet na stránce Udrive (šlo by to i přes aplikace v telefonu, ale vypňování formulářů by nebylo tak pohodlné) - k tomu jsou musel poskytnout základní údaje o pasu, řidičáku, vízu, platební kartě, také 'selfie' na kterém držím vlastní řidičský průkaz Po asi hodině byl účet ověřen a založen, emailem jsem obdržel unikátní PIN Nainstaloval jsem so do telefonu aplikaci Udrive (Obrázek) Po pracovní době jsem se podíval na aplikaci, zdali je v blízkosti nějaký volný vůz - a měl jsem štěstí, auto v typické zeleno-bílé barvě stálo zaparkován asi 50 metrů od naší kanceláře V aplikaci jsem si auto 'zvolil' a na 10 minut zarezervoval (po dobu, než k němu dojdu) Po příchodu k autu jsem pomocí aplikace odemkl vůz (stiskl jsem na telefonu odemkout a v autě cvaklo a odemklo se) Po nastoupení se ozval hlas, který se mne zeptal, zda není auto špinavé nebo viditělně poškozené (nebylo), pak pokynul otevřít skříňku, s 'čtečkou a klíčem' (Obrázek) Do čtečky jsem zadal svůj PIN čímž se z ní uvolnil klíč od auta a hlas mi následně pokynul, abych vůz nastartoval Od té doby se začal počítat čas užívání vozidla a všechno další probíhalo jako při běžném řízení Po zastavení v místě bydliště jsem v aplikaci potvrdil, že chci auto trvalo opustit (Obrázek) Již vně auta jsem je přes aplikaci zase uzamkl, čímž se pro mne tato jízda ukončila. Budu doufat, že tam zůstane přes noc, abych s ním mohl zase zítra do práce Budete- li mít chuť, můžete službu vyzkoušet, a budete-li se zde chtít podělit o vaše zkušenosti s ní, rád se o nich dozvím.
      Mějte se krásně.

• Od Martin
      Prodloužený víkend nám dovolil uskutečnit jednu z nejdelších výprav, která se dá z Dubaje v rámci Emirátů podniknout a sice 3,5 hodinovou jízdu do pouště Rub' al Khali, která se z jihu ze Saudské Arábie vlévá do Emirátů. Strávili jsme zde 3 dny, které se pokusím popsat v některých z příštích příspěvků. Zatím jen videoochutnávka  Napište, kdo jste tam byli také.

• Od Martin
      Všem kdo by si přáli rozšířit svoji zahrádku nebo jen zpříjemnit balkón bytu, se v Dubaji nabízí široká nabídka stromků či rostlinek, které jsou zelené a někdy i kvetoucí po celý rok - z míst, kde se dají tyto pořídit je nejznámnější asi Dubai Garden Centre (DGC) při Sheikh Zayed Road. Přestože tamní nabídka je pestrá, prodejna klimatizovaná a v duchu nejnovější trendů (včetně knihkupectví, kavárničky, atrakcí pro děti), stejně známé je i to, že tamní ceny jsou velmi velmi vysoké a tak se zahrádkáři ptají - kde ještě nakupovat jinde?
      Vydali jsme se dnes s rodinkou prozkoumat místo, na které jsme byli upozorněni a které je neznámou a mnohem cenově příznivější alternativou DGC. 

Dubai Plant Souq, jak se místo jmenuje, se nachází na rozlehlé ploše (300x300m) asi 5 minut jízdy od nákupního centra čínského zboží Dragon Mall, viz mapka níže. Jak je z mapky patrné, jedná se skutečne o velmi rozlehlé tržiště pod otevřenám nebem, které sestává ze samostatných prodejen (spíše ohrazení) jednotlivých prodejců, nabízený sortiment je u všech prodejců velmi podobný a tak se vyplatí objet celým areál pomalu autem a udělat si představu o konkrétních rostlinách či cenách. Prodejci (převážně pákistánští) jsou velmi příjemní, nevtíraví a rádi se se zapovídají o potřebách rostlin, či cenách. 
      Pro zajímavost ten barevný stromek na obrázku stojí kolem 170 AED, okrasná tráva 150 AED. Ceny se u různých prodejců téměř shodovali.
      V případě, že se rozhodnete do Dubai Plant Souqu vážit cestu, připravte se na to, že prostory nejsou klimatizované a chybí i jakékoli zázemí pro zákazníky. Platba bude také s největší pravděpodovností jen v hotovosti.
      Tyto nedostatky ale jistě vykoupí nabídka krásných rostlin, příznivá cena, popovídání s milými zahradníky i vzpomínky na jeden na Dubaj docela netypický výlet.
      Držím Vám palce do Vašeho nakupování  

• Od Martin

Dnes bych se rád podělil o jedno soukromé tajemství, místo v poušti, o kterém se běžný smrtelník asi nedozví a kam se vyplatí vydat na půldenní výlet z Dubaje za krásnými písečnými dunami, ať sami nebo s přáteli, kteří nás příjeli navštívit. 
      Bydlíte-li v Dubaji, není úplně jednoduché dostat se do čisté panenské pouště, z dosahu všech dálníc a telegrafních vedení. A tak jsme při jedné cestě z Dubaje do Al Ain hledali zastavení na dálnici, ze kterého by se dalo do jinak oplocené pouště dostat. A našli jsme!
      Tím místem je nenápadné dálniční odpočívadlo asi 60 km od Dubaje (35 minut jízdy autem) - viz mapka a GPS souřadnice níže. Po zaparkování se vydejte brankou v plotě (zřejmě z důvodu ochrany před velbloudy vstupujícími do dálnice) vpravo, která vás zavede k velbloudí farmě. Tu spravuje skupinka beduínů, kteří vás rádi nechají vyfotit se s jejich svěřenci. Můžete všek farmu zcela i obejít a vydat se pěšky dál do pouště, tak daleko, až celá dálnice zmizí z dohledu a vy se ocitnete upřostřed písečného moře dun. Za naskytnuvší se pohled a pocit výlet určitě stojí. 
      Pár tipů:
      Při cestě zpět z pouště se můžete u beduínů zastavit a po fotografování se s velbloudy jim nabídnout malý bakšiš, určitě jim udělá radost. Sami si o něj neřeknou. O víkendu je možné potkat i pana majitele Emirátčana, který vás stejně jako kdysi mne, může pozvat na čaj. Nepodceňte počasí, výlety v letním poledním v horku nelze doporučit s malými dětmi, teploty můžou být snadno padesátistupňové a písek tak horký, že po něm nelze bosou nohou chodit. Vezměte si s sebou láhev vody a v euforii myslete na cestu zpět, sledujte, zda vítr nesmazává vaše stopy v písku. Při fotografování pečujte o vaši techniku, jemňoučký písek se dostane do každé štěrbinky včetně zoomovacích kroužků objektivu, když fouká vítr, oceníte i šátek přes ústa. O několik kilometrů dále po dálnici můžete využít odbočky, který Vás po dálnici vrátí zpět do civilizace - Dubaje.  

• Od Martin
      Přestože nenápadná a většině pohledů skrytá zůstává mešita v Khamis jednou z nejdůležitejších historických památek Bahrajnu. Založena k roku 692 n.l., podle nápisů nalezených při vykopávkách však spíše až kolem 11. století je mešita jednou z nejstarších zmínek o přítomnosti islámu v regionu. Mešita byla dvakrát přestavena a to ve 14. a 15. století, ze které doby se zachovaly i oba dodnes stojící minarety.

Památka je přístupná ze Shaikh Salman Road v Manamě, ze které odbočíte na malé parkoviště před mešitou. Před vstupem do památky Vás uvítá sluncem vybělená a sotva čitelná cedule se základními informacemi. Podobně nečitelný je i další informační cedule uvnitř a tak nezbývá než si z návštevy odnést jen to, co oči vidí. A to jsou krásně zdobené minarety s ornamentálními obklady, zbytky původních sloupů a do terénu zapuštená přístupová pěšinka k mešitě. K mešitě přiléhá i hřbitov, který ještě před několika lety obsahoval i bohatě zdobené náhrobky, ty však s poslední renovací památky zmizely a vedle mešity tak naleznete jen srovnané písčité prostranství lemované chodníčkem a zděnými lavičkami. I tak je mešita krásnou ukázkou historické architektury a za skromnou zídkou, která nás dělí od přilehlé rušné silnice snadno prožijeme návrat o několik století zpět.

Při odchodu z mešity Vás možná jako i mne hlídač požádá o podpis do knihy návštěv, z podpisů je vidět, že je místo poměrně navštěvované. Památku jsem v knize pochválil, ale tu ceduli by si měli spravit, budete-li mít cestu, zastavte se na chvilku, jste-li milovníci historie nebo sběrači fotografií, je to místo, které Vás určitě odmění.